OPTY nr 014 - Od wydawcy - lipiec 2003 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Żurek   
Wtorek, 01 Lipiec 2003 01:00
    Mimo wakacji i „sezonu ogórkowego” w optymalnym światku nie brak coraz to nowych wydarzeń.  Pozwolę sobie najważniejsze z nich (wg mnie) tu wymienić.
Odbyły się obchody III rocznicy  założenia Poznańskiego Oddziału Bractwa Optymalnych, na które przyjechało sporo gości z Polski (i nie tylko).
    Powstało wiele nowych ośrodków wczasowych, które prześcigając się w reklamowaniu atrakcyjności swoich ofert na łamach optymalnych miesięczników, ostro ze sobą rywalizują, chcąc przyciągnąć do siebie jak największą liczbę optymalnych kuracjuszy i wczasowiczów.     Pojawiły się na rynku nowe aparaty do prądów selektywnych w konkurencyjnej cenie do Pentapulsów, wywołując swym pojawieniem nieprzychylne komentarze prezesa OSBO na ten temat.
    Zostało podpisane porozumienie pomiędzy doktorem Kwaśniewskim, a Zakładami Mięsnymi w Krotoszynie dotyczące uruchomienia produkcji wyrobów dla optymalnych. Ja osobiście mam pewne wątpliwości, czy możliwe jest pogodzenie optymalności z normami europejskimi.
    W ostatnim numerze „Wprost” ukazał się artykuł pod tytułem: „Befsztyk na receptę” z podtytułem, umieszczonym także na okładce tego samego numeru , „Dieta Kwaśniewskiego służy Wałęsie”. Jest w tym artykule co prawda więcej o dr Atkinsie i jego diecie, i sporo negatywnych opinii lekarzy sceptyków, ale jest także zdjęcie doktora Kwaśniewskiego, oraz trochę informacji na temat Diety Optymalnej. Dobre i to. We wrześniu (7-go) zapowiedziano zorganizowanie w Sali Kongresowej Pałacu Kultury w Warszawie wielkiego 3 – tysięcznego spotkania optymalnych, którego organizatorami są Centrum Żywienia Optymalnego w Jastrzębiej Górze i Instytut Lecha Wałęsy. W spotkaniu mają uczestniczyć: doktor Jan Kwaśniewski, były prezydent RP Lech Wałęsa, a także kilka innych ważnych osobistości. Wygląda na to, że Lech Wałęsa po swoim leczniczym pobycie w ośrodku w Jastrzębiej Górze na serio zajął się ŻO i optymalnymi sprawami.
    Kończąc życzę wszystkim czytelnikom „OPTY” miłych optymalnych wakacji. Niech słońce, optymizm i „smaluch” będzie z Wami!
Zmieniony: Poniedziałek, 19 Lipiec 2004 22:53